Jak dostat jídlo do ortodoxních prsomilů? Taky to vaše dítko upřednostní vždy prso před lahodně namixovanou batátou, s kterou jste se s láskou dělala a kterou zase nakonec stejně sníte sama? Článek napsala má kamarádka Katka, která má skvělý styl psaní, humoru a zábavné historky. Tož čtěte a bavte se:

Tuhle rajskou si zamilovala jak Emilka, tak já i manžel. Rajská se u nás dělá vždy jednou do měsíce určitě a s těstovinami a bez masa. Koumám čím nahradit přidávaný cukr aby to chutnalo dobře, zatím dávám alespoň třtinový a s mírou..

Dle doporučení WHO by kravské mléko nemělo být zařazeno dříve než v 9 měsících věku, protože má nízký obsah železa (navíc špatně vstřebatelného) a naopak vysoký obsah bílkovin a sodíku (až čtyřikrát větší než v mateřském mléce). Od 12 m lze kravské mléko používat při přípravě potravin, od 18 m i podávat k pití.

Kojím již 17 měsíců. Pro mnoho lidí kolem jsem už ta divná, ta přírodňačka. I já sama bych nevěřila, že budu kojit tak dlouho. Nicméně nyní, když se ohlédnu na začátky kojení a průběh, mohu si dovolit trochu radit, sdílet a pomáhat začínajícím maminkám. Ne, nejsem laktační poradkyně a nechci jí být, ale mnoho kamarádek kolem mě se stává...