Dárky k Vánocům pro 18m holku

09.12.2017

Letos oslavíme s Emilkou druhé Vánoce - Emilce je 20 měsíců. K těm prvním ani vlastně nevím co dostala, největší radost ji dělaly předměty, které ke hraní určené vůbec nebyly a nejsou. Letos je to jiné. Už se dokáže sama zabavit, rozvíjí příběhy. I já pro ni chci věci, které ji budou podněcovat ke hrám a občas bude muset i přemýšlet.

Co vám budu povídat, nejraději bych vykoupila celý hračkářství a minimálně jednou za měsíc ji stejně něco kupuju, ale tak aby měla něco pod stromečkem, těchto 5 věcí jí zabalím. Možná nějaký rozdělám dřív, aby se zabavila, protože mi příjde, že jakmile toho dostane víc, tak už si těch dárků tolik neužije a bude roztěkaná, bude toho na ní moc. To je upozornění i pro ostatní maminky, abyste to nepřeháněly zbytečně, spíše dávat postupně, protože pak si to dítě vůbec neuvědomí. A hlavně tedy příbuzenstvo, aby nerozjeli válku, kdo dá víc dárečků. O tom to není a je to pak škoda .) Ikdyž jak jsem psala, taky bych toho nakoupila hromadu. To bych pak ale asi musela přistavit barák. Takže co jsem koupila? 

Play-Doh Set na pečení
Doporučený věk od 3 let, koupeno na alza.cz za 319 Kč

Play-Doh napomáhá k rozvoji kreativity, motoriky a fantazie. Zabaví vaše děti na dlouhé hodiny a vy budete mít prostor na odpočinek. Tak to píše výrobce. Já si tedy hraju s Emilkou a asi to baví víc mě tyhle modelíny, ale zapojuje se už i Emilka a bavíji z toho dělat válečky a kuličky, tak jsem zvědavá, co řekne na tohle balení, kde jsou i formičky a nožík a tak podobně.

LEGO DUPLO Town 10838 Domácí mazlíčci 
Doporučený věk 2 - 5 let, koupeno na alza.cz za 219 Kč

Lego DUPLO je nekonečným zdrojem tvořivé zábavy pro všechny malé nezbedy od 1,5 až do 5 let. Kostky jsou speciálně navrženy tak, aby skvěle padly do malých ruček a aby byly zároveň absolutně bezpečné, a vy jste mohli nechat bez obav své děti hrát. S Legem DUPLO mají rozhodně s čím! Pozorujte jak ti nejmenší staví nekonečné komíny, jednoduché domečky a mosty z klasických kostiček, nepotrvá dlouho a vytrénují svou jemnou motoriku natolik, že to zvládnou úplně samy. Starší děti si rády hrají na prodavače, farmáře, provozují Zoo, jezdí s auty, zkrátka pronikají do reálného světa formou hry a i v tomto období jim bude Lego DUPLO se svým nepřeberným množstvím tématických stavebnic věrným společníkem. 

PLAYTIVE®JUNIOR Dřevěná motorická hra
Doporučený věk od2 - 6 let, koupeno na lidl-shop.cz za 129 Kč

Hravý trénink koncentrace a schopnosti kombinování. 15 dřevěných destiček s 5 motivy. Včetně praktické úložné krabičky ze dřeva -přiznám se ale, že jsem to nevydržela a jednoho dne, kdy byla Emilka protivná, protože se nám prořezávají zuby, tohle domino jsme si rozdělaly a super! Zpracování je fakt kvalitní a dřevěné destičky jsou jemné, hezky opracované a jsou na nich zvířátka, které Emilka zná a má ráda. Zatím nechápe, proč to přikládát stejnýma obrázkama k sobě, ale stavíme z toho hada nebo komín. Baví ji to skládat do dřevěné krabičky, která je k tomu jako obal.Určitě na ten lidl koukněte. Jsem ráda, že mají i eshop, protože mě fakt nebavilo se tam div ne prát u regálů anebo doufat, jestli na mě zbyde.

Dřevěné navlékací korálky v krabičce
Doporučený věk od 3 let, koupeno na Alza.cz za 189 Kč

Barevné dřevěné korálky nejrůznějších tvarů může vaše dítě libovolně navlékat na šňůrku a vytvářet tak náhrdelníky podle vlastní fantazie. Navlékání korálků je činnost, která podporuje jemnou motoriku, trpělivost a fantazii vašeho dítěte. Spolehlivě zaujme i malé děti, které se zručnosti teprve učí, stejně jako větší holčičky, které se mohou parádit vlastními šperky. V balení naleznete 70 korálku a 2 šňůry.

Ano věk píší od 3 let, ale tak nějak vim už teď, že ji baví hrát si s korálkama, mincema, takže u tohodledoufám v úspěch. Jde o nejlevnější dárek a dle mě bude mít největší úspěch .)

Kuželky opičky
Doporučený věk od 18 měsíců, koupeno na babiez.cz za 599 Kč 

Když jsem objednávala tyhle opičky, netušila jsem, že to bude tak velký. Což mě samozřejmě mile překvapilo! Já myslela, že to budou nějaký minifigurky nebo velikost kidner vajíček a on je to prostě pořádnej bowlingovej set. 

Hračka podporuje rozvíjení motorických zručností, koordinace, rovnováhy, přesnosti a kreativity dítěte. Kuželky mohou být rozdělené na dvě poloviny a použité například na stavbu věžiček. Děti se po dobu hraní můžou učit barvy a čísla.

LEGO DUPLO - Velká pouť 
Doporučený věk 2 - 5 let, to nám koupí manželovi rodiče
Našla jsem na alza.cz za 1559 Kč

Tak a je zabaleno. Teď se těším na zdobení stromečku. Mám chuť začít už zejtra, manžel říká, že je moc brzo :D